دیدنی های کازابلانکا؛ قدرت اقتصادی مراکش 1393/09/25
 
 
 

کازابلانکا یکی از شهرهای محبوب در کشور مراکش است. برای برخی از گردشگرانی که به مراکش سفر می‌کنند، شاید کازابلانکا اولین شهری باشد که دوست داشته باشند از آن دیدن کنند. این شهر علاوه بر اینکه بسیار دیدنی است، قدرت اقتصادی کشور نیز به شمار می‌رود. به محض ورود به این شهر می‌توانید رنگ و بوی اروپایی را در شیوه معماری خاص آن ببینید که شاید در هیچ یک از شهرهای دیگرش وجود ندارد. با ما همراه باشید تا بیشتر باجاذبه‌های گردشگری این شهر بی‌نظیر آشنا شوید.

 

مسجد حسن دوم یکی از مشهورترین و مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی کازابلانکا است که در سال ۱۹۹۳ ساخت آن به پایان رسیده است. اینمسجد همچنین دومین مسجد بزرگ جهان است که دارای ۲ هکتار مساحت است و مناره آن نیز با ۲۰۰ متر ارتفاع، بلندترین مناره جهان محسوب می‌شود. گفته می‌شود که نزدیک به ۲۵۰۰۰ نمازگزار در این مسجد جای می‌گیرند. معماری این مسجد فوق‌العاده بی‌نظیر است و سنگ‌های مرمر آن با روکش‌های طلایی‌ رنگ در زیر نور آفتاب چون نگینی درخشان خودنمایی می‌کنند.

دریافت اپلیکیشن موبایل! (به زودی)

با استفاده از اپلیکیشن گشت و گذار هر کجا که هستید، در کمتر از چند ثانیه به راحتی رزرو هتل، بلیط هواپیما و تور خارجی مورد نظرتان را انجام دهید و از بین هزاران گزینه به انتخاب دلخواهتان برسید تا سفری به یاد ماندنی را رقم بزنید.